یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 08:31:40 GMT
کد خبر : 78408       تاریخ : 1402/03/07 12:31:21
 «هدیه امام»؛ پویش شبکه مردمی «حُسنا» برای تامین جهیزیه زوج‌های احسان‌پذیر

«هدیه امام»؛ پویش شبکه مردمی «حُسنا» برای تامین جهیزیه زوج‌های احسان‌پذیر

مرکز امور بانوان و خانواده خانواده بنیاد کرامت رضوی درباره جزئیات این طرح ملی گفت: مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در راستای اعتلای روز افزون کارکرد خانواده و تحکیم و تعالی آن، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این آستان مقدس و مجموعه نهادها و تشکل‌های مردمی، اقدام به طراحی و پیاده‌سازی طرح «حسنا» (حامیان سنت نبوی ازدواج ) کرده است.

گام اول حُسنا، شبکه‌سازی خادمیاران و احیای سنت وساطت در ازدواج

فاطمه دژبرد افزود: حسنا شبکه‌ای از مردم است که در امر ترویج ازدواج و تشکیل و تحکیم خانواده به کمک مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی خواهند آمد.
به گفته دژبرد، در گام اول اجرای این طرح ملی، شبکه‌سازی، مهارت‌افزایی، دانش‌افزایی و فعال‌سازی خادمیاران ازدواج دنبال شد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی، سنت حسنه وساطت در ازدواج احیا شود. 
دژبرد به اهمیت این موضوع در نگاه و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و همچنین ضرورت آن به دلیل تغییرات سبک زندگی و کمرنگ شدن مشارکت و واسطه‌گری در شکل گیری ازدواج اشاره و تصریح کرد: با اجرای طرح حسنا تلاش شده با سازماندهی منظم و ایجاد شبکه‌های ارتباطی و سرمایه‌گذاری، هدف توانمندسازی خادمیاران ازدواج را دنبال کنیم تا بتوانند در افزایش آمار ازدواج و کاهش میزان طلاق اثرگذار باشند.
 

گام دوم، تامین جهیزیه
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی ادامه داد: در گام دوم این طرح ملی، که در دهه کرامت امسال اجرایی شده، شبکه مردمی حسنا کمک خواهند کرد تا پویش «هدیه امام» برای تامین جهیزیه نوعروسان احسان‌جو شکل بگیرد و این بار مهربانی و رأفت امام رئوف، به تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده رضوی کمک کند.
 

امکان مشارکت عموم مردم
دژبرد تصریح کرد: در این مرحله به همت مردم و به نام مبارک حضرت رضا علیه السلام اقلام جهیزیه برای اهدا به نو مزدوجین محروم و نیازمند تامین خواهد شد. 
وی با اشاره به اهمیت مشارکت گروه های مختلفی مردمی برای تامین این هدایا گفت: از تمامی گروه‌های خانوادگی از جمله محافل روضه‌های خانگی در نقاط مختلف کشور دعوت می‌کنیم به نام امام رضا(ع) به این پویش بپیوندند و هر جمعی حداقل یک قلم جهیزیه به ارزش ۵ تا ۸ میلیون را متقبل شود تا به یک همدلی و همراهی ملی، تا بتوانیم جهیزیه‌های کامل مورد نیاز هر روز به ارزش ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان را تامین و به این عزیزان اهدا کنیم.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78408

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402