چهارشنبه 2 اسفند سال 1402 Wed, 21 Feb 2024 10:42:26 GMT
کد خبر : 77327       تاریخ : 1401/06/23 21:14
کتیبه‌های اهدایی مقام معظم رهبری تقدیم موکب‌داران شلمچه و بصره شد

کتیبه‌های اهدایی مقام معظم رهبری تقدیم موکب‌داران شلمچه و بصره شد

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، با حضور در بین مواکب حسینی مستقر در شلمچه و بصره، کتیبه‌های اهدایی رهبر معظم انقلاب را تقدیم خادمان زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مواکب کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی،  قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، با حضور در بین مواکب حسینی در شلمچه و بصره، کتیبه‌های اهدایی رهبر معظم انقلاب را تقدیم خادمان مواکب کرد.

وی ضمن تقدیر از حضور خادمان مواکب حسینی در نقطه صفر مرزی، گفت: خدمت به زائران اربعین حسینی اجر و پاداشی بی‌نظیر نزد خداوند متعال دارد و حضور خالصانه خادمان مواکب در نقطه صفر مرزی جهت رفاه حال زائران اربعین، اجری مضاعف خواهد داشت.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی ضمن ابلاغ درود و سپاس مقام معظم رهبری به خدمتگزاران زائران در مواکب حسینی، گفت: مواکب حسینی از ورودی استان خوزستان تا نقطه صفر مرزی مشغول پذیرایی از زائران اربعین هستند و حضور زائران بین‌المللی برای عبور از مرز شلمچه، ضرورت توجه به مواکب مردمی در این مرز را دو چندان کرده است.

وی با اشاره به برگزاری سوگواره پایتخت موکب‌ها در راستای تولید محتوای فاخر رسانه‌ای با هدف ترویج  این سنت حسنه بیان کرد: از تمام هنرمندان برای ثبت و ضبط جلوه‌های بی‌نظیر مردمی در خدمت به زائران حسینی دعوت به‌عمل می‌آورم تا با خلق آثار فاخر، رسالت هنری خود را ایفا کنند.

یادآور می‌شود، ۴۰۰ موکب مردمی از میدان مقاومت تا مرز شلمچه و ۳۰۰ موکب در چذابه در حال خدمت رسانی به زوار سالار شهیدان هستند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=77327

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402