جمعه 7 بهمن سال 1401 Fri, 27 Jan 2023 21:28:55 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 74270       تاریخ : 1401/04/04 10:01:26
واکنش شدیداللحن حوزه علمیه فارس به کشف حجاب دختران در شیراز | راه اندازی پویش «نه به گناه»

واکنش شدیداللحن حوزه علمیه فارس به کشف حجاب دختران در شیراز | راه اندازی پویش «نه به گناه»

مدیریت حوزه علمیه فارس در واکنش به کلیپ منتشر شده کشف حجاب دختران در بلوار چمران شیراز، خواستار برخورد با عوامل این هنجارشکنی شد و مردم را به شرکت در پویش «نه به گناه» دعوت کرد.

به گزارش مبشرین، مدیریت حوزه علمیه فارس در واکنش به ترویج گناه توسط عده ای در بلوار چمران، ضمن محکوم کردن آن، در بیانیه شدیداللحنی آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ». سوره مبارکه نور آیه۱۹

«ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻛﺎﺭﻫﺎی ﺯﺷﺖ ﻭ ﺯﻧﻨﺪﻩ ﺩﺭ ﺑﻴﻦ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺭﻭﺍﺝ ﭘﻴﺪﺍ ﻛﻨﺪ، ﺑﺪﺍﻧﻨﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﻭ ﺁﺧﺮﺕ، ﻋﺬﺍﺑﻲ ﺯﺟﺮﺁﻭﺭ ﻧﺼﻴﺒﺸﺎﻥ ﻣﻲ‌ﺷﻮﺩ».

خداوند بزرگ و مهربان در طول تاریخ انسان همواره پیامبرانی را از جنس خود مردم برای هدایت آنها مبعوث فرموده تا مسیر هدایت انسان ها را به آنها نشان دهند همان مسیری که سعادت و آرامش پایدار جامعه بشری در گرو حرکت در آن است و شیطان قسم خورده تا مانع رسیدن فرزندان آدم به آن شود و به دنبال گمراه کردن آنان است و منفعت طلبان و هوا پرستان نیز پیوسته در مقابل دعوت کنندگان به این مسیر یعنی پیامبران ایستاده اند و با تحریک پیروان خود، همواره با خدا و اولیاء خدا دشمنی کرده اند و رهاوردی جز بی ایمانی، بی اخلاقی، فساد، هرزگی و نفرت پراکنی را برای جامعه انسانی به جا نگذاشتند.

امروز و در عصر انتظار ظهور منجی عدالت گستر و مصلح جهان، دستگاه آلوده ابلیس که از نشانه های متعدد ظهور، به هراس افتاده و خود را در حال احتضار می بیند از همه ابزارهای خود برای ترویج گناه و عادی سازی آن در جامعه استفاده می کند و البته مهمترین هدف خود را آندلوسیزه کردن جامعه ایرانی می داند همان جامعه ای که خواب نظم نوین جهانی نظام سلطه را آشفته کرد و کشور ایران را پایگاه منتظران عصر ظهور نمود.

آری؛ ملت عزیز ایران به خوبی می داند که در سایه کوتاهی عده ای از مسئولان سیاسی و فرهنگی در سال های گذشته و غفلت یا خیانت برخی از نخبگان فرهنگی و همچنین سرمایه گذاری کاملا هدفمند دشمنان این ملت، توطئه استحاله فرهنگی و هویتی مردم و جوانان ایران در صدر برنامه های دشمن قرار گرفته و با حیا زدایی در میان مردم و به ویژه جوانان عزیز، انحطاط اخلاقی جامعه و فروپاشی هویتی ملت ایران، هدف مهم این دشمنان قرار گرفته است.

مردم عزیز ما بدانند که پدیده گناهان اجتماعی یعنی گناهانی که تبدیل به فرهنگ عمومی جامعه شده و مردم نسبت به آنها دچار عادی انگاری شده اند پدیده ای بس خطرناک است که جز خشم پروردگار و برداشته شدن برکت و توفیق از جامعه رهاورد دیگری ندارد و مشکلات کشور را نه تنها مرتفع نمی کند بلکه روز به روز گره های کشور را بیشتر خواهد کرد.

حوزه علمیه استان فارس از همه مردم عزیز استان دعوت می کند که در پویش «نه به گناه» شرکت کنند و با آگاهی بخشی به فرزندان و استفاده از ابزار نظارت عمومی نسبت به گناهانی که به ویژه در عرصه علنی جامعه اتفاق می افتد بیش از این حساسیت نشان دهند.

حوزه علمیه استان ضمن تقدیر از مسئولان محترم فرهنگی، اطلاعاتی، انتظامی و قضایی مجدانه از آنان می خواهد تا نسبت به تقلیل و ممانعت از گناه علنی در جامعه، اعم از گناهان مالی و اقتصادی و گناهان اخلاقی به ویژه گناهانی که حریم عفت عمومی جامعه اسلامی را جریحه دار می کند واکنش فوری، جدی و موثر نشان دهند که حرکت در این مسیر قطعا حرکت در مسیر رضایت الهی است و اجر مجاهدان فی سبیل الله برای پویندگان آن ثبت می شود و پشتیبانی و حمایت مؤمنان جامعه را نیز در پی خواهد داشت.

والسلام علی من اتبع الهدی

مدیریت حوزه علمیه استان فارس

 

گفتنی است، روزهای اخیر کلیپی از تجمع نوجوانان و کشف حجاب دختران در بلوار شهید چمران شیراز در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش های شدیدی روبرو شد و مردم خواستار برخورد با عوامل اصلی این هنجارشکنی شدند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=74270

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400