پنج شنبه 7 اسفند سال 1399 Thu, 25 Feb 2021 16:21:42 GMT
کد خبر : 25395       تاریخ : 1397/03/10 16:41
مطالب ساده و قابل فهم برای قرآن آموزان و راهنمای مربیان از ویژگیهای بارز کتاب «حدیث معرفت» است
رفاهی:

مطالب ساده و قابل فهم برای قرآن آموزان و راهنمای مربیان از ویژگیهای بارز کتاب «حدیث معرفت» است

مولف کتاب حدیث معرفت گفت: در این کتاب برای کسانی که طالب یادگیری بیشترند، قسمت (بیشتر بدانیم) و پاورقی ها و مباحث مختلف همراه با استدلال آورده شده است.

مهدی رفاهی در گفتگو با مبشرین اظهار داشت: کتاب «حدیث معرفت» در سالهای گذشته با استقبال بسیار خوب موسسات و قرآن آموزان مواجه بود، به طوری در طول سه سال سه بار تجدید چاپ شده و امسال با ویرایش جدید و تیراژ 3000 نسخه مجددا چاپ و آماده توزیع بین مراکز قرآنی است.

این مربی قرآن در ادامه با اشاره به ویژگیهای بارز کتاب اضافه کرد: ویژگی های «حدیث معرفت» را  که سعی شده با حساسیت و دقت فراوان و طبق تجربه های آموزشی به آن پرداخته شود عبارتند از:

۱-مطالب ساده و قابل فهم برای عموم قرآن آموزان هست

۲- برای کسانی که طالب یادگیری بیشترند قسمت ( بیشتر بدانیم) و پاورقی ها و مباحث مختلف همراه با استدلال آورده شده است.

۳-مطالب متناسب با هر گروه سنی تنظیم شده است

۴- مطابق با رسم الخط عثمان طه هست ولی در پاورقی ها شیوه نگار قران خای کم علامت هم آموزش داده شده است.

۵- حدود ۲ جزء از قرآن در قالب تمرین های متنوع مورد استفاده قرار گرفته است..

۶- در این اثر بجای تاکید بر تمرین های نوشتاری بیشتر به تمرین های مختلف بخش خوانی،  کلمه خوانی، تندخوانی و جمله خوانی تاکید شده است.

۷- فصل آخر کتاب، ویژه ی مربیان است که در آن به تاریخچه ی نقطه و اعراب گذاری  و نحوه نگارش رسم الخط  عثمان طه و رسم الخط کم علامت پرداخته شده است.

۸- در تمرین ها اصل ساده به مشکل رعایت شده است.

۹- این کتاب به دو شیوه استادمحور و خودآموز تدوین شده است که توصیه میشود یادگیری به شیوه استادمحور  دارای نتایج بهتری می باشد.

وی در پایان به نحوه سفارش کتاب اشاره کرد و افزود: در چاپ جدید قیمت پشت جلد 14 هزار تومان می باشد که برای موسسات قرآنی با تخفیف 12000 تومان عرضه می شود و علاقه مندان برای تهیه کتاب می توانند با شماره تلفن های ۰۹۱۷۳۷۷۲۵۱۹ و   ۰۹۱۷۰۴۱۲۱۴۰ تماس بگیرند.