یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 07:59:06 GMT
کد خبر : 78457       تاریخ : 1403/01/30 22:10
هزینه سفر حج گران و بسیار سنگین است
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار مسئولان حج:

هزینه سفر حج گران و بسیار سنگین است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ایشان با تأکید بر کاهش هزینه های حج، تصریح کردند: هزینه سفر حج بسیار سنگین شده و این مسأله باعث شده کسانی که سالیان درازی در نوبت بوده اند، اکنون به علت گرانی متأسفانه از استطاعت خارج شده و نتوانند به حج مشرف شوند.

به گزارش مبشرین، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت، مشکلات حج را زیاد ولی قابل حل دانستند و اظهار داشتند: حج سفر بسیار پربرکتی است، اما متاسفانه سال به سال مشکل تر می شود، که لازم است با تدبیر مشکلات را برطرف کرد.

 

معظم له یکی از مشکلات را طولانی شدن سفر حج عنوان کردند و افزودند: طولانی شدن سفر حج تا چهل روز و یا بیشتر باعث بروز مشکلاتی می شود که باید به آن توجه کرد.

ایشان با تأکید بر کاهش هزینه های حج، اظهار کردند: هزینه سفر حج بسیار سنگین شده و این مسأله باعث شده کسانی که سالیان درازی در نوبت بوده اند، اکنون به علت گرانی متأسفانه از استطاعت خارج شده و نتوانند به حج مشرف شوند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی فلسفه حضور بعثه های مراجع عظام تقلید در حج را خدمت رسانی به حجاج دانستند و تصریح کردند: چنانچه بعثه های مراجع نباشند، حاجیان در مناسک حج دچار مشکل می شوند، لذا شایسته است زمینۀ حضور آنان تسهیل شود.

ایشان با تأکید بر انتخاب روحانیون آموزش دیده برای کاروان ها، بیان کردند: روحانیون کاروان ها وظیفه راهنمایی و آموزش معارف و مناسک حج را بر عهده دارند و باید برای این امر توانا باشند و حجاج را به درستی راهنمایی کنند.

در ابتدای این دیدار نمایندۀ ولی فقیه و رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای حج 1403 ارائه کردند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78457

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402