یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 09:39:57 GMT
کد خبر : 78452       تاریخ : 1402/11/13 0
برپایی ایستگاه‌های قرآنی در مسیر زائران امام کاظم(ع)

برپایی ایستگاه‌های قرآنی در مسیر زائران امام کاظم(ع)

مجمع علمی قرآن وابسته به آستان عباسی به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)، ایستگاه‌های قرآنی در مسیر زائران کاظمین راه‌اندازی کرده است.

به گزارش مبشرین؛ به نقل از وب‌سایت شبکه جهانی کفیل، این ایستگاه‌های قرآنی در شمال استان «واسط» عراق  و در مسیر زائران امام موسی کاظم(ع) برپا شده و مؤسسه قرآن نجف اشرف وابسته به مجمع علمی قرآن آستان عباسی بر این ابتکار قرآنی نظارت دارد.

سید احمد الزاملی، مسئول واحد تلاوت مؤسسه در این باره گفت: این ایستگاه‌های قرآنی به طول ۲۰ کیلومتر و با مشارکت ۱۵ قاری و مربی قرآن راه‌اندازی شده و تصحیح قرائت سوره فاتحه، آموزش سوره‌های کوتاه قرآن، دعاهای نماز و پاسخ به سؤالات قرآنی زائران از جمله فعالیت‌های این ایستگاه‌ها است.

وی اضافه کرد: برپایی محافل قرآنی، مجالس سوگواری و عزاداری، نماز جماعت، سخنرانی‌های قرآنی و اقدام مبلغان در پاسخ به سؤالات دینی و شرعی زائران از دیگر برنامه‌های این ایستگاه‌های قرآنی به شمار می‌رود.

همزمان با نزدیک شدن به سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در روز سه‌شنبه، ۱۷ بهمن‌ماه مصادف با ۲۵ رجب، شهر بغداد و به ویژه منطقه کاظمین آماده استقبال از ۱۰ میلیون زائر است.

در همین راستا، عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق دستور آغاز طرح تأمین امنیت زیارت امام کاظم (ع) در سالروز شهادت این امام همام را امروز، ۱۳ بهمن‌ماه، صادر کرد.

پیش از این نخست‌وزیر عراق دستور داد که روز سه‌شنبه به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) در بغداد تعطیل شود./ایکنا

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78452

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402