یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 08:06:06 GMT
کد خبر : 78433       تاریخ : 1402/05/17 23:34
سید مصطفی موسوی از بوشهر، در بین برگزیدگان دعاخوانان کشور

سید مصطفی موسوی از بوشهر، در بین برگزیدگان دعاخوانان کشور

در سومین جلسه پانزدهمین دوره ارتقای قاریان و هفتمین دوره ارتقای دعاخوانان تعداد دیگری قاری و دعخوان جوان برگزیده شدند.

به گزارش مبشرین، برگزاری دوره‌های آموزش و ارتقا از جمله اقدامات شورای عالی قرآن در حوزه آموزش‌های تخصصی است که سال‌هاست ویژه قاریان و دعاخوانان ممتاز برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر، بهره‌گیری از فضای مجازی، امکان استفاده از این دوره‌ها را برای تعداد بیشتری از ممتازین عرصه قرائت و دعا در استان‌های مختلف فراهم کرده است. ضمناً ورود و پشتیبانی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، موجب توسعه کمی و کیفی این دوره‌ها شده است.

در سال جاری پس از فراخوان ثبت‌نام از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری؛ بیش از ۶۰۰ نفر از قاریان و دعاخوانان با ثبت‌نام در سایت شورای عالی قرآن و سایت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، درخواست حضور در این دوره‌ها را ثبت کردند که پس از بررسی و ارزیابی آثار، ۱۸۰ قاری و ۴۰ دعاخوان، نصاب لازم را جهت عضویت در پانزدهمین دوره ارتقای قاریان و هفتمین دوره ارتقای دعاخوانان دریافت کردند.

در این دوره، سعید رحمانی، سیدعباس انجام، رضا محمدپور، نصرت‌الله حسینی، مسعود نوری، سعید بیژنی، علی قاسم‌آبادی، حسن مختاری، علی‌اکبر کاظمی و رضا روانبخش به عنوان مدرس و کارشناس حضور دارند.

در سومین جلسه این دوره که در روز‌های گذشته برگزار شد، داوود کریمی از تهران، مصطفی قاسمی از مازندران، احسان بیات از همدان، یوسف قنبری از زنجان، یوسف جعفرزاده از هرمزگان، مهدی سیاحی از خوزستان، علی ولایتی و سیدابوالفضل رضوی از خراسان رضوی، حامد نادی از اصفهان، محسن شجاع‌الدینی از کرمان و عرفان حسن‌زاده از آذربایجان شرقی به عنوان قاریان برگزیده و سیدمصطفی موسوی از بوشهر و ابراهیم احمدی از مرکزی به عنوان دعاخوانان برگزیده در تیر‌ماه ۱۴۰۲ تعیین شدند.

جلسات ارتقای قاریان و دعاخوانان، یک نوبت در ماه، به‌ صورت غیر حضوری و مجازی، در قالب ۱۳ کلاس تشکیل می‌شود.