یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 07:47:34 GMT
کد خبر : 78430       تاریخ : 1402/05/17 22:51
کار ارزشمند و عاشقانه خبرنگاری یک شغل فرهنگ ساز، جهل ستیز، امید آفرین و امنیّت‌ساز برای جامعه است
آیت الله حسینی بوشهری در پیامی به مناسبت روز خبرنگار:

کار ارزشمند و عاشقانه خبرنگاری یک شغل فرهنگ ساز، جهل ستیز، امید آفرین و امنیّت‌ساز برای جامعه است

آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار پیامی صادر کرد.

آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار پیامی صادر کرد.

به گزارش  مبشرین، متن پیام آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۷ مرداد ماه بهانه‌ای است تا با مرور نقش و اهمیت خبر و خبرنگاری از دلسوزی‌ها و پیگیری‌های فعالان عرصه خبر قدردانی کنیم و یاد و نام شهدای رسانه و به ویژه خبرنگاران شهید را گرامی بداریم.

شهیدان عرصه خبررسانی مردان و زنان مجاهدی بودند که با فعالیت‌های خبریشان در #جهاد_روشنگری شرکت کردند و سپس با شهادتشان چراغ راه #جهاد_تبیین شدند.

بی شک ثبت لحظات ماندگار انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، حماسه‌های دینی و مردمی و همچنین تبلیغ و بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیون زحمات و نقش آفرینی این عزیزان است.

امروز در جهاد تبیین و مقابله با تحریف، اهمیت رسانه و خبر بیش از پیش برای همه روشن شده است و این مهم نیازی به شرح و تفصیل ندارد.

یک خبرنگار با انعکاس همّت بلند، قدرت اراده، اعتماد به ‌نفس، اراده‌ی راسخ و مجاهدت‌های یک ملت می‌تواند آینده‌ای روشن و رو به پیشرفت را ترسیم کند و نسلی با شجاعت، مستحکم، و صبور در برابر سختی‌ها بیافریند.

نقد و نکوهش ضعف‌ها، سستی‌ها و فسادها در کنار تبیین و تبلیغ ارزش‌ها، فرصت‌ها و موفقیت‌ها در قلم و دوربین و تهیه و تنظیم اخبار و مطالب می‌تواند گویای یک رسالت خبری و در حقیقت یک جهاد باشد.

در زمانه‌ای که رسانه‌ها و بوق‌های تبلیغاتی دشمنان این ملت، شبانه روز سعی در تحریف و تخریب حقیقت دارند مبارزه با تزویرها و دروغ‌ها با سلاح قلم و بیان، ممکن است.

کار ارزشمند و عاشقانه خبرنگاری یک شغل فرهنگ ساز، جهل ستیز، امید آفرین و امنیّت‌ساز، برای جامعه است و بی‌شک تأمین امنیت فکری و ذهنی مردم با اخبار مثبت دقیق و شیرین برای امروز و فردای جامعه ما یک ضرورت است.

یاد و نام شهدای خبرنگار از دفاع مقدس تا دفاع از حرم، به ویژه شهید محمود صارمی که #روز_خبرنگار، در پاسداست نام او شکل گرفته را گرامی می‌دارم و از خداوند منان توفیق و سربلندی همه فعالین عرصه خبر و رسانه را خواستارم.

 

سید هاشم حسینی بوشهری

رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78430

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402