جمعه 4 فروردین سال 1402 Fri, 24 Mar 2023 20:53:29 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 78390       تاریخ : 1401/10/18 12:42:04
بیانیه حوزه علمیه استان بوشهر در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی

بیانیه حوزه علمیه استان بوشهر در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در بیانیه ای اقدام موهن نشریه فرانسوی را محکوم کرد.

به گزارش مبشرین، حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در بیانیه ای اقدام موهن نشریه فرانسوی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: اقدام توهین آمیز اخیر نشریه بی‌شرم و هتاک شارلی ابدو، ادامه جنگ ترکیبی علیه اسلام ناب و انقلاب اسلامی و مصداق بارزی از تروریسم فرهنگی است.
این اقدام موهن، نشانه آشکاری از تأثیرگذاری اسلام ناب، روحانیت، مرجعیت دینی و رهبر عزیز انقلاب اسلامی در جهان است که امپراتوری رسانه‌ای غرب را با دستپاچگی و اقدامات جنون‌آمیز مواجه کرده است.

کشورهای سلطه‌گر غربی از آن جهت که در قضایا و فتنه‌های اخیر با وجود هزینه‌های سنگین و به کارگیری همه امکانات خود، در مقابل نظام اسلامی با شکست سنگین مواجه شده‌اند، با جریحه‌دار کردن احساسات میلیون‌ها مسلمان و دلداده انقلاب اسلامی در پی انتقام‌گیری از این شکست مفتضحانه و مقابله با نفوذ غیر قابل انکار و ظفرمندانه اسلام ناب و اندیشه تابناک امامین انقلاب هستند و با این اقدام ها در پی آنند تا قدری از درد و رنج و ناراحتی خود از این پیروزی را التیام بخشند، غافل از اینکه با این دست و پا زدن ها بیشتر در باتلاق خودساخته فرو می‌روند و محبوبیت بیش از پیش اسلام ناب و رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهان را رقم خواهند زد؛ «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ».

پیش از این نیز، این نشریه پلید و شیطانی به عنوان ابزار و آلت دست قدرت‌های شیطانی و در راستای نقشه‌های شوم استکباری و صهیونیستی با اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی خدا، خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و دشمنی و عناد جبهه استکبار با حقیقت ناب و باورهای پاک مومنان را به نمایش گذاشت.

سردمداران فرانسه و جبهه پر تناقض استکبار، امروز قطعاً نمی‌توانند مدعی آزادی بیان باشند، زیرا که طشت رسوایی آن‌ها از پشت بام بر زمین افتاده و دیکتاتوری رسانه‌ای آنها برای جهانیان آشکار شده است.

امروز در غربِ و فرانسه ی مدعی آزادی بیان هر گونه تحقیق و تفحص در مورد پدیده‌ایی ساده همچون هلوکاست و انتقاد از رژیم جنایتکار صهیونیستی و انتقاد از هنجارهای ناصحیح غربی ممنوع است و پژوهشگران اندکِ این عرصه‌ها با محاکمه و محدودیت و زندان مواجه می‌شوند، اما توهین به مقدسات ادیان به ویژه مقدسات مسلمانان آزاد است و به دروغ و با ریاکاری به عنوان مصداقی از «آزادی بیان» معرفی می‌شود.

لازم است توجه رئیس جمهور کم خرد فرانسه که مدعی آزادی بیان و دفاع از حقوق بشر است را به جنایات بی‌شمارِ ضد بشری اسلافش در قتل عام مردم مناطق مختلف جهان جلب کنیم که برخی از آثار آن جنایات، از جمله جمجمه‌های هزاران نفر از زنان و مردان و کودکان انقلاب الجزایر به دست اشغالگران فرانسوی در موزه مردم شناسی پاریس در معرض دیدگان او و دیگر مدعیان دروغین حقوق بشر قرار دارد. کشتار هفت و نیم میلیون الجزایری ارمغان دیگری از دوران تسلط فرانسه بر آن سرزمین و نمایانگر کارنامه ننگین و ضد حقوق بشری دیکتاتورهای فرانسوی است.

قطعاً دل‌های آزاده جهانیان این حرکت شنیع و ضد انسانی را محکوم می‌کند. حوزه علمیه استان بوشهر و روحانیت غیور استان نیز خشم و انزجار شدید خود را از این اقدام وقیحانه و نفرت برانگیز اعلام می‌دارد و دولت فرانسه را مسئول عواقب این اهانت بی شرمانه می‌داند و از مسولین امر، قوه مجریه و دستگاه قضایی و به ویژه از وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و خارجی به مقابله و برخورد جدی با این هجوم بی‌شرمانه به مقدسات برخیزد.

رضا خدری
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر
۱۷ دی‌ماه ۱۴۰۱


 

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78390

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402