یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 09:15:36 GMT
کد خبر : 78347       تاریخ : 1401/07/10 28:06
اهدای پرچم مطهر رضوی به مسجد شیعیان موریس

اهدای پرچم مطهر رضوی به مسجد شیعیان موریس

ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع) با حضور دو تن از روحانیون اعزامی از جمهوری اسلامی ایران و با هماهنگی سفارت ایران در ماداگاسکار در کشور موریس برگزار گردید.

به گزارش مبشرین، ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع) با حضور دو تن از روحانیون اعزامی از جمهوری اسلامی ایران و با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ماداگاسکار و معاونت بین الملل آستان قدس رضوی در کشور موریس برگزار گردید.
 
در این برنامه حجج اسلام محمود رضاوندی و محسن اسدی موحد در مسجد شیعیان کشور موریس به برگزاری برنامه های مذهبی و فرهنگی و مراسم معنوی پرچم گردانی حرم مطهر رضوی کردند.
 
در این مراسم که با حضور جمع کثیری از شیعیان و دلباختگان اهل البیت(ع) بالاخص حضرت ثامن الحجج برگزار گردید ضمن قرائت زیارت امین الله و صلوات خاصه حضرت رضا (ع) و مداحی توسط حجت الاسلام رضاوندی، حجت الاسلام محسن اسدی موحد به بیان فضائل و مناقب امام رضا (ع) به زبان انگلیسی پرداخته و با بیان حدیث (فَإِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعُونا) شیعیان را دعوت به فراگیری علوم اهل البیت (ع) و نشر آن در بین خود و جامعه تشویق نمود.
 
در ادامه نیز مراسم پرچم گردانی بارگاه ملکوتی و نورانی حضرت ثامن الحجج (ع) در بین عزاداران رضوی با اهدای کتیبه متبرک حرم امام رضا (ع) به مسجد شیعیان و پخش اقلام فرهنگی و تبرّکی حرم مطهر رضوی (سنگ مطهر قبر حضرت رضا(ع)، تکه فرش های متبرک حرم حضرت رضا(ع)، نبات و نمک متبرک و پوستر های حرم مطهر صورت گرفت.

محبّین اهل البیت(ع) با دیدن پرچم مطهر رضوی بسیار خرسند شده و اشک هایشان جاری شد و بیان داشتند که با دیدن پرچم و شنیدن نوای صلوات خاصه  حضرت رضا (ع) حس حضور در حرم آن امام همام را داشته اند.

شیعیان و محبّین به اهل البیت (ع) از حضور مبلّغان رضوی که همراه با پرچم متبرک حرم مطهر رضوی در این مراسم معنوی و در بین عزاداران و شیعیان کشور موریس حضور یافته تقدیر و تشکر کرده و وجود پرچم مطهر رضوی را در مسجد خود یک عنایت و نگاه ویژه حضرت رضا (ع) به خود تلقی کردند.

بعد از اتمام مراسم، مبلغان به همراه پرچم و تبرّکی حرم مطهر در منازل چند تن از شیعیان که به دلیل بیماری توفیق شرکت در مراسم را نداشته، حضور یافته ،ضمن دلجویی و عیادت از آن ها با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) برای آن ها آرزو شفای عاجل از خداوند متعال را کردند.

 

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78347

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402