یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 08:39:38 GMT
کد خبر : 78346       تاریخ : 1401/07/12 26:46
گزارشی از سفر نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان به کشمیر

گزارشی از سفر نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان به کشمیر

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی پور نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان در سفر به منطقه جامو-کشمیر با علما، فرهیختگان، اندیشمندان، مسؤولین احزاب مختلف و مردم شیعه و سنی ملاقات کرد.

به گزارش مبشرین، حجت الاسلام والمسلمین مهدی مهدوی پور نماینده ولی فقیه در هند در سفر به جامو-کشمیر با علما، فرهیختگان، اندیشمندان، مسؤولین احزاب مختلف اعم از شیعه و سنی ملاقات کرد.

وی در این سفر با مفتی ناصر الاسلام مفتی اعظم کشمیر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی رئیس انجمن شرعی شیعیان جامو و کشمیر، حجت‌الاسلام عمران انصاری رئیس اتحادیه شیعیان کشمیر و دکتر محمد عمران همدانی دیدارهای جداگانه ای داشت.

نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان همچنین در مراسم رونمایی جلد اول کتاب تاریخ شیعیان کشمیر نوشته قاضی حکیم امتیاز حسین، حقوقدان و نویسنده سرشناس کشمیر شرکت و به سخنرانی پرداخت و گفت: خداوند بار دیگر این فرصت را به بنده داد که کشمیر را که سرزمین شعر و ادب و دانش و سرزمین حکیمان، اندیشمندان، شاعران و نویسندگان بزرگ هست ببینم. اقشار مختلف جامعه باید برای شکوفایی جنبه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشمیر، نقش خود را ایفا کنند.

وی ضمن قدردانی از زحمات قاضی حکیم امتیاز اظهار داشت: قاضی حکیم، اندیشمندی بلندپایه است که با نگارش تاریخ شیعه کشمیر شاهکاری غرورآفرین و ستودنی انجام داده است.

حجت‌الاسلام مهدوی پور در پایان مراسم نیز با سمیر صدیقی عالم دینی سرشناس منطقه، یوسف جمیل روزنامه نگار برجسته و دکتر شاد رمضان شاعر، نویسنده و پژوهشگر برجسته ادبیات کشمیری و فرهیختگان شیعه و سنی دیدار کرد.

وی همچنین با حضور در منزل حجت‌الاسلام محمد عباس انصاری از علمای نامی کشمیر و رئیس سابق حزب حریت از وی عیادت و برای بهبود این روحانی دعا کرد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=78346

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402