پنج شنبه 6 مهر سال 1402 Thu, 28 Sep 2023 13:46:14 GMT
کد خبر : 77383       تاریخ : 1401/06/09 11:43:52
پویش نماز اول وقت اربعینی برگزار می‌شود‌

پویش نماز اول وقت اربعینی برگزار می‌شود‌

صالحی از برگزاری پویش سراسری «نماز اول وقت اربعینی» در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، «حامد صالحی» مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز ضمن اشاره به اقامه نماز ظهر عاشورا در وسط میدان نبرد از سوی امام حسین (ع) گفت: این حرکت امام حاوی این پیام مهم به حاضران در صحنه عاشورا و آیندگان بود که «فریضه نماز» آن‌هم در «اول وقت» دارای چنان اهمیتی است که می‌تواند تمام موارد دیگر را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

 

وی افزود: توجه ویژه به نماز اول وقت در مسیر راهپیمایی اربعین یکی از نقاط قوت و بسیار مهم این مناسبت بی‌نظیر در کل دنیاست که مشتاقان حسینی را کنار یکدیگر در صفوف منظم دورهم جمع کرده و موجبات همدلی و صمیمیت بیشتر آنان را بیش‌ازپیش فراهم می‌کند.

 

صالحی در ادامه عنوان کرد: با هدف ترویج فرهنگ اقامه نماز در اول وقت “پویش نماز اول وقت در پیاده روی اربعین” با مشارکت و همکاری خبرگزاری شبستان و خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه شرکت در این پویش برای کلیه زائران آزاد است، افزود: علاقمندان جهت شرکت در این پویش می توانند در دو بخش مجزا عکس‌ها و فیلم‌های خود را با محوریت نماز اول وقت در پیاده‌روی اربعین برای ما ارسال کنند.

 

مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز با بیان شرایط شرکت در این پویش گفت: عکس‌هایی که صرفا در محدوده مرز ایران و عراق و کشور عراق گرفته شده باشند پذیرفته می‌شوند.

 

وی افزود: در عکس‌های ارسالی ضمن رعایت قواعد شامل رنگی بودن و بدون ادیت می توانند با دوربین حرفه‌ای یا موبایل ثبت شوند و در تعداد ارسال پرتره محدودیتی نیست. بدیهی است هر چه تعداد ثبت بیشتر باشد رکورد بزرگتری ثبت خواهد شد.

 

صالحی یادآور شد: از عزیزانی قصد شرکت در این پویش را دارند تقاضا داریم قبل از سفر از صحت تاریخ و ساعت دوربین مطمئن شوند تا در صورت نیاز به استناد بتوان از صحت آن مطمئن بود.

 

وی تاکید کرد: عکس های ارسالی نباید دارای امضای عکاس، تاریخ، پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو باشند و حجم فیلم و عکس نباید از ۱۰۰ مگابایت بیشتر شود.

 

این مقام مسئول اظهار کرد: در نظر است بعد از اتمام داوری و اعلام نتایج، نمایشگاه عکس از تصاویر برتر در پایگاه اطلاع رسانی ستاد و خبرگزاری ایکنا و شبستان با نام صاحب اثر درج خواهد شد.

 

حامد صالحی در پایان با اشاره به نحوه ارسال و جوایز این پویش گفت: جوایز شامل ۵ جایزه ده میلیون ریالی برای ۵ نفر اول و ۲۰ جایزه دو میلیون و پانصد‌ هزار ریالی برای ۲۰ نفر دوم می باشد و شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۵ مهرماه مصادف با پایان صفر به آدرس noor.namaz.ir/arbaeen و یا به شماره ۰۹۲۱۳۲۳۳۲۶۹ در فضای مجازی ارسال نمایند.

 

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=77383

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402