یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 07:37:56 GMT
کد خبر : 76310       تاریخ : 1401/06/02 23:11
تشکیل نشست فصلی مدیران اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها در نیمه اول مهر
طلایی خبر داد:

تشکیل نشست فصلی مدیران اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها در نیمه اول مهر

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با اشاره به مصوبات جلسه فوق‌العاده هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه، اظهار کرد: طی این جلسه مقرر شد تا نشست فصلی مدیران عامل اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها نیمه اول مهرماه تشکیل شود.

به گزارش مبشرین، مرتضی طلایی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به تشکیل جلسه فوق‌العاده هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه در شامگاه گذشته، اول شهریورماه، گفت: این جلسه به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی و با حضور تمامی اعضا برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه جلسه فوق‌العاده به منظور ارائه گزارش، بحث و تبادل نظر و تصمیم‌گیری درباره چندین موضوع بود، اظهار کرد: مراحل انحلال اتحادیه مدغم قرآنی که در گذشته شکل گرفته بود، به پایان رسید و به این ترتیب تمام اعتبار موجود و باقی مانده اعتبارات مالی آن در اختیار اتحادیه کشوری قرار گرفت و به حساب آن واریز شد.

طلایی با اشاره به اینکه بخشی از این اعتبارات واریز شده به اتحادیه کشوری مربوط به اعتبار شش میلیارد تومانی بود که سه میلیارد تومان آن به حساب اتحادیه مدغم گذشته و سه میلیارد تومان آن به حساب اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت واریز شد، افزود: بنابراین در مجموع مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان در حساب اتحادیه مدغم بود که به حساب اتحادیه کشوری واریز شد و انحلال اتحادیه مدغم به اتمام رسید.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری درباره سرانجام این اعتبارات، اضافه کرد: بخشی از این اعتبارات مربوط به طرح‌هایی بود که درگذشته در اتحادیه بررسی و مصوب شده اما به واسطه عدم سپری شدن فرایند انحلال اتحادیه مدغم امکان واریز آن اعتبار فراهم نبود. حال پس از واریز این اعتبار به حساب اتحادیه کشوری نیازمند اخذ مجدد مجوز از کمیته تخصیص صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی برای تخصیص اعتبار به طرح‌های تصویب شده هستیم تا برابر طرح‌های مصوب هزینه‌کردها به سرانجام برسد.

طلایی با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در این جلسه، اظهار کرد: درباره برگزاری نشست فصلی مدیران عامل اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها با اولویت دستور جلسه تصمیم‌گیری درباره مجموعه «دیجی آلا»، بزرگترین فروشگاه عرضه محصولات و خدمات قرآن و عترت در بستر فضای مجازی و همچنین تبادل نظر درباره برنامه‌های سه ساله اتحادیه کشوری با عنوان «افق چشم انداز ۱۴۰۵» تصمیم‌گیری شد و مقرر شد تا این نشست در نیمه اول مهرماه تشکیل شود. همچنین مقرر شد تا سایر موارد دستورجلسه نشست فصلی توسط کمیته تلفیق اتحادیه بررسی شود و در جلسه آینده هیئت مدیره درباره آن تصمیم گیری شود. 

وی ادامه داد: از دیگر مصوبات جلسه فوق العاده به تأخیر انداختن زمان برگزاری جلسه آینده هیئت مدیره اتحادیه کشوری بود. طبق روال، جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری، سه‌شنبه پایان هرماه تشکیل می‌شود که به دلیل تداخل و نزدیکی ایام اربعین اباعبدالله الحسین(ع) و حضور برخی از اعضا در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین این جلسه به ۲۹ شهریورماه موکول شد. همچنین مقرر شد تا جلسه فوق‌العاده دیگر هیئت مدیره در کنار نشست فصلی مدیران عامل اتحادیه‌ها برگزار شود. 

طلایی با اشاره به اینکه متأسفانه اتحادیه کشوری فاقد هرگونه اعتباری است به‌طوری که از سال گذشته تا کنون، هیج اعتباری از هیج دستگاهی دریافت نکرده است، بیان کرد: بنابراین از لحاظ منابع مالی چه در سطح کشور و چه در سطح استان‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم با این حال به شیوه‌های گوناگون در تلاش هستیم تا با حداقل هزینه‌ها حداکثر فعالیت‌ها را داشته باشیم. بنابرین به کمیته تلفیق اتحادیه کشوری مأموریت داده شد تا بودجه سال ۱۴۰۱ اتحادیه را بررسی کند و در صورت نیاز اصلاحاتی آن را انجام دهد و سپس برای تأیید نهایی به اعضای هیئت مدیره اتحادیه تحویل دهد تا در جلسه هیئت مدیره تصویب نهایی شود.

وی با اشاره به سفرهای استانی محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری طی ماه‌های اخیر به چهار استان بوشهر، هرمزگان، البرز و چهارمحال و بختیاری، گفت: این سفرهای استانی به دلیل نبود اعتبارات با وسیله شخصی مدیرعامل و با حضور شخص ایشان و بدون همراه انجام می‌گرفت اما طی این چهار سفر شاهد مصوبات و خروجی‌های مطلوبی بودیم بنابراین مقرر شد تا کمیته تلفیق برآورد هزینه سفرهای استانی را اعلام کند تا این سفرها به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

طلایی با اشاره به بحث اربعین و هماهنگی با ستاد برگزاری مراسم اربعین، بیان کرد: طی این جلسه مقرر شد تا طی هماهنگی مدیرعامل اتحادیه کشوری با ستاد برگزاری مراسم اربعین، اتحادیه‌های استانی و کشوری و همچنین مؤسسات قرآنی در اجرای طرح‌های ملی و استانی همایش پیاده‌روی اربعین نقش مؤثری داشته باشند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=76310

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402