یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 09:25:30 GMT
کد خبر : 74280       تاریخ : 1401/04/09 12:56:30
طراحی اپلیکیشن هشت‌زبانه راهنمای مسجدالنبی

طراحی اپلیکیشن هشت‌زبانه راهنمای مسجدالنبی

معاونت امور فنی، تحولات دیجیتال و هوش مصنوعی وابسته به تولیت امور مسجدالنبی، اپلیکیشن «زائرون» را به منظور خدمت به زائران این مسجد به ۸ زبان طراحی و تولید کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از البلاد، این اپلیکیشن به ۸ زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، ترکی، روسی، بنگالی و اردو تولید شده است و خدمات متنوعی را به زائران مسجدالنبی ارائه می‌دهد.

زائران با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند از محل‌های مورد تصرف نمازگزاران در مسجدالنبی اطلاع یافته و اماکنی را برای اقامه نماز و زیارت انتخاب کنند که خالی است.

اعلام اوقات شرعی نماز، آشنایی با امامان جماعت، مؤذنان و بیوگرافی آن‌ها، سازماندهی مجوزهای لازم برای خدمت‌دهی به زائر در یک مکان مشخص، امکان زیارت تصویری «روضه شریفه» و آشنایی با آداب زیارت و سلام بر پیامبر(ص) از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن است.

همچنین در اپلیکیشن زائرون، امکان پخش مستقیم خطبه جمعه در مسجدالنبی و ترجمه هم‌زمان این خطبه به زبان‌های دیگر وجود دارد.

زائران با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند از ورودی‌های مسجدالنبی و آثار تاریخی مسجد و محتوای موجود در این آثار با هدف بالابردن کیفیت زیارت مطلع شوند و اطلاع از سفره‌های افطار در ماه رمضان ویژه مسافران در این ماه و ثبت درخواست اعتکاف در مسجدالنبی از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن است./ایکنا

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=74280

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402