یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 07:55:31 GMT
کد خبر : 70086       تاریخ : 1400/11/18 14
مسئولان رکود فعالیت مؤسسات قرآنی را جدی بگیرند
محمدحسین اسلامی:

مسئولان رکود فعالیت مؤسسات قرآنی را جدی بگیرند

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی استان فارس با تأکید بر اینکه مؤسسات دارای شرایط خوبی نیستند، گفت: رکودی که دامن تشکل‌های مردمی را گرفته نیازمند حمایت معنوی و مالی جدی دستگاه‌های قرآنی است.

 
محمدحسین اسلامی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشكل‌های قرآن و عترت استان فارس در گفت‌وگو با ایکنا درباره وضعیت مؤسسات قرآنی در سطح استان گفت: نبض مؤسسات قرآنی کشور به کندی می‌تپد و در سطح استان نیز همین گونه است.

اسلامی با اشاره به اوضاعی که شرایط کرونایی به مؤسسات قرآنی تحمیل کرد و موجب شد تا اندک استقبال آموزشی از دوره‌های آنها نیز کمرنگ شود، اضافه کرد: نبود مکان مناسب و فضای مجهز به تجهیزات آموزشی، درگیری با هزینه گزاف اجاره‌بها، عدم درآمدزایی کافی مؤسسات قرآنی، مالیات و غیره همه دست به دست هم داده‌اند تا شاهد رکود جدی در فعالیت مؤسسات باشیم.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از مؤسسات نیز در حالت نیمه‌ورشکستگی هستند، ادامه داد: در این میان مؤسساتی که سعی می‌کنند به هر دلیلی از طریق فعالیت در بستر مجازی و ایده‌های کسب و کارهای اینترنتی متناسب با ضوابط و در خور شأن مؤسسات قرآنی، خود را سرپا نگه‌دارند، اغلب وضعیت بدی دارند.

اسلامی بیان کرد: از سرگیری فعالیت مؤسسات قرآنی و پویایی آنها در گرو همت و کمک و حمایت است که متأسفانه در این موضوع دستگاه‌های دولتی کم‌لطفی کرده و نگاه خوبی به موضوعت قرآنی نمی‌کنند و امیدوارم گام‌هایی در این زمینه برداشته شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=70086

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402