یکشنبه 31 تیر سال 1403 Sun, 21 Jul 2024 08:22:17 GMT
کد خبر : 70015       تاریخ : 1400/11/06 10:1
ارائه نرم‌افزار قرآنی جدید با هدف تسهیل حفظ

ارائه نرم‌افزار قرآنی جدید با هدف تسهیل حفظ

واحد قرآنی حوزه ارشاد دینی بانوان حرم مطهر حضرت عباس(ع) از طراحی و ارائه یک نرم‌افزار قرآنی منحصربه‌فرد به نام «تراتیل النور» با هدف کمک به حفظ قرآن کریم، خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از الکفیل، فاطمه سید عباس الموسوی، مسئول واحد قرآنی حرم مطهر حضرت عباس(ع) تصریح کرد: این نرم‌افزار یکی از چندین نرم‌افزار قرآنی است که از سوی این واحد و با هدف استفاده از فضای مجازی در راستای قرائت و فهم قرآن کریم طراحی شده است.

وی در ادامه افزود: ایده اولیه این نرم‌افزار از سوی کمیته تخصصی واحد قرآنی مطرح شده و کارکنان مؤسسه فناوری اطلاعات الکفیل نیز طراحی آن را بر عهده داشته‌اند.

الموسوی افزود: این نرم‌افزار در آدرس زیر و از طریق پلی استور در دسترس علاقه‌مندان است.

https://play.google.com/store/apps/details?id=iq.alkafee.trateelalnoor

وی عرضه نرم‌افزار «تراتیل النور» در این زمان را به مناسبت میلاد نورانی بانوی قرآن، حضرت فاطمه زهرا(س) دانست و اظهار امیدواری کرد: این نرم‌افزار بتواند در زمینه تسهیل حفظ قرآن کریم برای همگان مفید باشد.

الموسوی تأکید کرد: این محصول با پیروی از یک روش ساده و بدون نیاز به شرکت در دوره‌ها و دروس تخصصی قرآن امکان حفظ قرآن کریم را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند.

وی در توضیح امکانات این نرم‌افزار گفت: تراتیل النور دارای امکانات خاصی است که حفظ قرآن کریم را برای کاربران تسهیل می‌کند از جمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها وجود جدول‌ها و فهرست‌هایی برای حفظ تدریجی قرآن کریم، امکاناتی برای یادآوری آیات حفظ شده و همچنین سازوکاری برای ارزیابی میزان موفقیت کاربر، نشان دادن نقاط ضعف وی و پیشنهادهایی برای برطرف کردن این ضعف‌ها است.

موسوی در ادامه افزود: این نرم‌افزار از یک امتیاز ویژه نیز برخوردار است. این امتیاز عبارت است از وجود ۳۶۰۰ پرسش سه گزینه‌ای در حوزه حفظ آیات. همچنین پرسش‌های دیگری درباره اطلاعات و قواعد حفظ قرآن کریم نیز در این برنامه وجود دارد که به کاربران برای حفظ بهتر آیات کمک می‌کند./ایکنا


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=70015

نظـــرات شمـــا


سال 1402سال 1402