دوشنبه 31 شهریور سال 1399 Mon, 21 Sep 2020 21:44:57 GMT
کد خبر : 54139       تاریخ : 1399/05/13 08
عزاداری محرم علاوه بر فضای حقیقی در فضای مجازی نیز برپا می‌شود

عزاداری محرم علاوه بر فضای حقیقی در فضای مجازی نیز برپا می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جهت حفظ سلامت عزاداران مهم است گفت: در صورتی‌که برگزاری مراسم عزای ماه محرم در فضای حقیقی با محدودیت‌هایی مواجه شود از طریق فضای مجازی نیز آن را دنبال می‌کنیم.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح امروز در نشست ستاد مبارزه با کرونا استان بوشهر با اعلام آمادگی برای برگزاری مراسم ایام ماه محرم در نقاط مختلف استان اظهار داشت: برای برگزاری مراسم ایام ماه محرم لازم است کارگروه مشترکی با حضور دستگاه‌های ذیربط تشکیل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر حفظ سلامتی مردم را در اولویت برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: در راستای شناساندن  راه و روش امام حسین(ع) به جامعه هدف نباید از هیچ کوششی فروگذاری شود که ماه محرم بهترین وقت برای تحقق این مهم است.

حجت‌‌الاسلام سروستانی با تاکید بر تدوین برنامه‌ در راستای رعایت پروتکل بهداشتی ویژه ماه محرم گفت: در استان بوشهر 1200 هیئت مذهبی آمادگی برگزاری مراسم ماه محرم دارند از این نظر باید پروتکل‌های بهداشتی برای آنان تهیه و تدوین شود تا بتوان از جلوگیری از ویروس کرونا پیشگیری کرد.

وی، با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی استان بوشهر آمادگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری مراسم  ماه محرم دارند خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی برنامه‌های مختلفی برای ایام ماه محرم تدارک دیده‌اند که بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا انجام می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه "مجالس امام حسین(ع) هیچگاه تعطیل نمی‌شود اما به جهت حفظ سلامت عزاداران باید پروتکل‌های بهداشتی مطابق با اعلام ستاد ملی کرونا رعایت شود" گفت: در صورتی‌که برگزاری مراسم عزای ماه محرم در فضای حقیقی با محدودیت‌هایی مواجه شود از طریق فضای مجازی نیز آن را دنبال می‌کنیم.

 حجت‌الاسلام سروستانی با تاکید بر تأمین اقلام بهداشتی هیئت‌های مذهبی در قالب رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه افزود: با توجه به اینکه سلامت جامعه حائز اهمیت است و اکثر محدودیت‌ها برای رفع بلا و جلوگیری از بیماری باید رعایت پروتکل بهداشتی در برنامه‌ها فرهنگ سازی شود.

وی، بیان کرد: اگر در ایام ماه محروم با محدودیت‌هایی مواجه شویم و برنامه سینه ‌زنی سنتی برگزار نشود باید شور حسینی از طریق فضاهای مجازی ادامه یابد چراکه انقلاب اسلامی بر اساس اهداف ماه محرم و معارف حسینی به وقوع پیوست و امروز عزت و اقتدار ایران اسلامی به برکت حرکت امام حسین(ع) است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54139

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین