دوشنبه 31 شهریور سال 1399 Mon, 21 Sep 2020 22:49:50 GMT
کد خبر : 54074       تاریخ : 1399/05/11 14
ﺗﻮﺯﯾﻊ یک تُن ﮔﻮﺷﺖ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﻣﯿﺎﻥ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﺍﻥ بوشهری/ مواسات خبرنگاران قرآنی در روستاها
مدیرکل اوقاف و امورخیریه بوشهر خبر داد:

ﺗﻮﺯﯾﻊ یک تُن ﮔﻮﺷﺖ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﻣﯿﺎﻥ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﺍﻥ بوشهری/ مواسات خبرنگاران قرآنی در روستاها

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور گفت: یک ﺗﻦ ﮔﻮﺷﺖ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ قربانی ﻭ نذورات طرح «تبرکات علوی» ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳﺒﺖ ﻋﯿﺪ ﺳﻌﯿﺪ ﻗﺮﺑﺎﻥ و با هدف حمایت از افراد مستمند در میان ۵۰۰ خانوار تحت پوشش و پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدرضا اسماعیل‌پور، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر، ۱۱ مردادماه در نشست خبری با اعلام اینکه تعداد ۲۶ ﺭﺃﺱ گوسفند به همت مراکز افق امامزادگان و با مشارکت خیرین این استان با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شده است، اظهار کرد: تعداد ۵۰۰ بسته نذورات و گوشت گوسفند قربانی در مرحله نخست طرح «تبرکات علوی» به مناسبت عید سعید قربان میان ۵۰۰ خانوار تحت پوشش و نیازمند پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

وی با اشاره به نحوه اجرای گام پنجم مواسات و رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» اوقاف و امورخیریه بوشهر، افزود: از سوی مرکز افق امامزاده عبدالمهیمن(ع) تعداد ۱۵۰ بسته گوشت گوسفند قربانی و نذورات در میان خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهر توزیع شد. همچنین تعداد ۱۵۰ بسته گوشت قربانی در میان خانوارهای تحت پوشش و افراد متضرر اقتصادی ایام کرونایی پیرامون این آستان مقدس توزیع و کمک‌رسانی شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تأکید بر لزوم احیای سنت قربانی در مناسبت عظیم معنوی و اعیاد اسلامی، گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا و تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم حمایت از نیازمندان و افراد کم‌بضاعت، این سنت حسنه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با اشاره به اینکه برنامه قربانی کردن چند رأس گوسفند در راستای کمک به خانوارهای نیازمند و تحت پوشش و پیرامون مراکز افق است، اظهار کرد: این ۲۶ ﺭﺃﺱ گوسفند با هزینه‌ای حدود ۶۲ میلیون تومان از محل درآمد موقوفات و با مشارکت خیران مردمی محلات شهر بوشهر تأمین و ذبح شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر با بیان اینکه امیدوارم این سنت حسنه و امر خیر و نیکوکارانه مردمی زمینه‌ای برای چنین برنامه‌هایی در آینده باشد، افزود: با مشارکت خیران بوشهری تعداد ۲۰۰ بسته گوشت گوسفند در میان خانوارهای تحت پوشش مرکز افق شهدای قرآنی خلیج فارس امامزاده محمد بن باقر(ع) که ساکن محلات مخبلند، دواس، شغاب و جلالی، کوی دانشگاه، خواجه‌ها، روانی، سرتل، سبزآباد و ریشهر هستند نیز در قالب مرحله نخست طرح «تبرکات علوی» و پنجمین گام مواسات و رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» توزیع شد.

وی از اجرای مرحله سوم طرح «تبرکات علوی» به عنوان هفتمین گام رزمایش مؤمنانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» در ایام عید سعید غدیرخم خبر داد و گفت: در این حرکت عظیم معنوی و همدلی مؤمنانه که به همت جمعی از خبرنگاران قرآنی و با همکاری مرکز افق شهدای قرآنی خلیج فارس امامزاده محمد بن باقر(ع) در ایام دهه امامت و ولایت انجام می‌شود مقرر شده است که تعداد یک هزار و ۲۵۲ بسته ماکارونی به همراه مایه ماکارونی به ارزش ۲۲ میلیون و ۵۳۶ هزار تومان در مناطق محروم روستاهای شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دشتستان توزیع شود.

امیرحسین مؤمنی

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54074

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین