دوشنبه 31 شهریور سال 1399 Mon, 21 Sep 2020 23:56:58 GMT
کد خبر : 54071       تاریخ : 1399/05/11 26:13
 بسته‌های معیشتی به ارزش ۵ میلیارد تومان میان نیازمندان بوشهری توزیع می‌شود

بسته‌های معیشتی به ارزش ۵ میلیارد تومان میان نیازمندان بوشهری توزیع می‌شود

دبیر ستاد کمک‌های مومنانه و مواسات علوی استان بوشهر از آغاز مرحله دوم رزمایش کمک‌های مومنانه خبر داد و گفت: در این مرحله که تا آخر ماه صفر ادامه دارد بسته‌های معیشتی به ارزش ۵ میلیارد تومان میان نیازمندان بوشهری توزیع می‌شود.

به گزارش مبشرین، حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه از شیوع کرونا تاکنون مردم خیر استان بوشهر به یاری آسیب دیدگان و نیازمندان شتافتند اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود تاکنون بسته‌های معیشتی به ارزش 24 میلیارد و 240 میلیون تومان میان افراد آسیب دیده و نیازمند توزیع شده است.

وی، با اشاره به قربانی کردن دام برای رفع بلای کرونا خاطرنشان کرد: قبل از عید قربان مردم استان بوشهر به نیت رفع بلای کرونا دام‌هایی را قربانی و بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی میان فقرا و نیازمندان توزیع کردند.

دبیر ستاد کمک‌های مومنانه و مواسات علوی استان بوشهر با بیان اینکه در عید سعید قربان مردم بر اساس سنت‌های خود در سراسر استان دام قربانی کردند گفت: این دام‌ها بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ذبح و با نظارت ماموران بهداشتی و دامپزشکی میان نیازمندان توزیع شد که این مهم همچنان ادامه دارد.

حجت‌الاسلام بهمیاری از آغاز مرحله دوم رزمایش کمک‌های مومنانه در قالب مواسات علوی خبر داد و بیان کرد: رزمایش کمک‌های مومنانه و مواسات علوی در سه مرحله شامل دهه امامت و ولایت، دهه نخست ماه محرم و دهه آخر ماه صفر اجراء می‌شود که در مرحله نخست این رزمایش به ارزش 5 میلیارد تومان بسته‌های معیشتی میان مردم نیازمند توزیع می‌شود.

 وی، با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی با همکاری خیران، سپاه، بسیج، دستگاه‌های مختلف، نهادها، ائمه جمعه، ستادهای نماز جمعه تهیه و توزیع می‌شود گفت: در این راستا برای اطعام بیماران کرونایی اقداماتی انجام می‌شود که مواد غذایی بیمارستان‌های درگیر کرونا مواد غذایی می‌شود.

دبیر ستاد کمک‌های مومنانه و مواسات علوی استان بوشهر با بیان اینکه در سه مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه و مواسات علوی 30 میلیارد تومان بسته معیشتی توزیع می‌شود افزود: در این راستا  ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان بوشهر 35 هزار بسته پروتئینی میان خانوار‌های آسیب دیده از کرونا توزیع می‌کند.

بهمیاری بخشودگی کرایه منازل افراد نیازمند، اجاره‌ مغازه‌داران آسیب دیده از کرونا،  اطعام غدیر و نان‌های صلواتی را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: در این راستا پویش تخفیف مغازه‌داران بوشهری در عرضه کالا به  خریداران آغاز شده است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54071

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین