دوشنبه 13 مرداد سال 1399 Mon, 03 Aug 2020 19:05:02 GMT
کد خبر : 53349       تاریخ : 1399/04/14 0
اهل قلم در خط مقدم مبارزه با تهاجم گسترده استکبار هستند
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر:

اهل قلم در خط مقدم مبارزه با تهاجم گسترده استکبار هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اصحاب قلم در خط مقدم مبارزه با تهاجم گسترده فرهنگی و سیاسی جهان استکبار هستند.

به گزارش مبشرین، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح شنبه در نشستی با اصحاب رسانه استان بوشهر اظهار داشت: هیچ‌گاه اهل قلم انقلابی دارای مسئولیتی سنگین در شرایط کنونی در طول تاریخ نبوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر بیان کرد: در این بین، جهان استکبار به سرکردگی آمریکا، به دنبال انحراف اصحاب قلم است و ایران انقلابی در اندیشه احیا جامعه و قلم انقلابی است.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان بوشهر افزود: وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) فرمود «جهاد در راه خدا بالاترین عبادت‌ها است»، بیان کرد: قلم مسئولیتی آسمانی و انسانی می‌آفریند و ادای حق قلم در دین‌مداری و مبارزه با جهان استکبار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه سومین پیشوای شیعیان حضرت سیدالشهدا (ع) می‌فرماید «پایبندی بر پیمان، جوانمردی است»، اظهار کرد: شهید سید مرتضی آوینی آبروی اهل قلم و پیشگام در هماهنگ‌سازی قلم و قدم است.

صفایی بوشهری در ادامه با تأکید بر اینکه اصحاب قلم در تبیین ابعاد تمدن اسلامی نقش بسیار مهمی دارند، تصریح کرد: اهل قلم در شرایط کنونی مسئولیتی سنگین در مبارزه با جهان استکبار و افشای ماهیت جنایت‌کارانه آنان دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان این مطلب که حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) در حدیثی می‌فرماید «شکیبایی میوه درخت ایمان است»، عنوان کرد: هم‌اینک قلم با جوهره اسلام انقلابی و شجاعت اصحاب قلم در مبارزه با استکبار پیشگام و مسئولانه است.

استاد درس اخلاق حوزه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر با بیان حدیثی از پیامبر اسلام حضرت سیدالمرسلین محمد مصطفی (ص) که فرمودند «فرمان خدا را عزیز بدار تا خدا تو را عزیز کند و همچنین هر که خود را شناخت، خدای خود را شناخته است»، اظهار کرد: اصحاب قلم آنگاه می‌توانند سربلند و اثرگذار باشند که خدایی بیندیشند و خدایی قلم بزنند و خدایی مجاهدت نمایند و جامعه تمدن خدایی را بیافرینند.

نویسنده کتاب چهارده‌جلدی «انوارالهدی» اظهار کرد: تکوین عالم به دست و اراده آل الله (ع) است و همچنین نیز اهل‌بیت نبی مکرم اسلام (ص) مبلغ دین خدا، ملاک ایمان، معلم علوم الهی و آموزه‌های قرآنی و واسطه فیض نظام آفرینش هستند.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ادامه افزود: کیمیای اهل‌بیت (ع) زیربنای اصلی برای سازندگی و کمال انسانیت انسان است.

وی با اشاره به تفسیر آیه صد و هشتاد و ششم سوره مبارکه آل‌عمران، خاطرنشان کرد: حیا و عفت نقش نجات بر نفس دارد و همچنین صبوری و داشتن اخلاق و صیانت از تقوا و صداقت بالاترین سیاست در طریق صراط مستقیم الهی است./مهر


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53349

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین