دوشنبه 13 مرداد سال 1399 Mon, 03 Aug 2020 20:01:14 GMT
کد خبر : 53312       تاریخ : 1399/04/13 02
تقدیر از برگزیدگان بوشهری در جشنواره «نقشا»

تقدیر از برگزیدگان بوشهری در جشنواره «نقشا»

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر از دو هنرمند نقال بوشهری که در بخش کودک و نوجوان جشنواره «نقشا» موفق به کسب مقام برگزیده شدند، تقدیر کرد.

به گزارش مبشرین، امید پارسایی فر امروز در مراسمی در سالن اجتماعات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر ضمن تقدیر از آرش ملکی وند و نیوشا تنگسیری هنرمندان نقال بوشهری اظهار داشت: امید است فعالیت این هنرمندان در حوزه هنری استان بوشهر ادامه داشته باشد و با همکاری واحد های موسیقی و نمایش تولیدات بیشتری انجام گردد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه این جشنواره «نقشا» توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور برگزار شده بود، ادامه داد: حوزه هنری استان بوشهر نیز در سال گذشته اولین جشنواره نقالی و جنگنامه خوانی را در سطح استان برگزار کرد که در سال جاری نیز دومین جشنواره برگزار خواهد شد.

پارسایی فر با اشاره به اجرای نقالی حماسی توسط آرش ملکی، بیان کرد: موضوعات متعددی چون اهل بیت عصمت و طهارت، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، مدافعین حرم، داستان های اصیل ادبیات کهن فارسی همچون شاهنامه و... وجود دارد که می توان با توجه به منابع موجود نقالی های ویژه ای تولید کرد و به فرهنگ جامعه کمک کرد. 

وی با اشاره به فعالیت های نیوشا تنگسیری خاطرنشان کرد: در استان زنان حماسه آفرین زیادی وجود داشته است از جمله زنان حماسه آفرین «لُرده»، زنانی که همراه با شهید رئیسعلی دلواری جنگیدند، مادران شهیدی که جوانان خود را به جبهه فرستادند یا زنانی که در شرایط کنونی مدافعین سلامت جامعه هستند. بنابراین جای کار برای نقالی زیاد است./حوزه


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53312

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین