دوشنبه 16 تیر سال 1399 Mon, 06 Jul 2020 12:14:48 GMT
کد خبر : 44720       تاریخ : 1397/09/28 12:39:22
 اعزام طلاب و اساتید حوزه به روستاهای بوشهر برای تبیین حماسه «نهم دی»
در جلسه ستاد بزرگداشت نهم دی مطرح شد؛

اعزام طلاب و اساتید حوزه به روستاهای بوشهر برای تبیین حماسه «نهم دی»

در جلسه ستاد بزرگداشت نهم دی در استان مقرر شد طلاب و اساتید حوزه علمیه برای تبیین حماسه «نهم دی» به روستاها و شهرهای استان بوشهر اعزام شوند.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، بعداز ظهر دیروز جلسه ستاد بزرگداشت نهم دی با حضور اعضای این ستاد در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این جلسه اعضا پیرامون چگونگی برگزاری این جلسه به بیان نظرات خود پرداختند و مقرر شد مراسم در مرکز استان صبح روز نهم دی ساعت 9 صبح در مصلی جمعه بوشهر  برگزار شود.

همچنین در این جلسه مصوب شد برنامه های مستند، خبر، گزارش و اطلاع رسانی مراسم توسط صدا و سیمای مرکز بوشهر در طول هفته مانده به نهم دی ماه انجام و فضا سازی و تبلیغات مراسم در سطح شهر توسط موسسه فرهنگی و تفریحی شهرداری بوشهر صورت گیرد.

ائمه جمعه نیز اطلاع رسانی و تبیین روز نهم دی در خطبه های پیش رو تا قبل از مراسم انجام دهند؛ همچنین برگزاری مسابقات ورزشی با عنوان 9 دی بر عهده اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گرفت.

حضور فعال در شبکه های مجازی و اجتماعی توسط دستگاه فرهنگی، نهادهای مردمی، هئیت های مذهبی و تشکل های دانشجویی، نصب بنر درب ادارات و در سطح شهر، برگزاری جلسات روشنگری در مساجد توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد، برگزاری جلسات هم اندیشی و تبیین این روز در مدارس توسط اداره کل آموزش و پروش استان با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی و بسیج دانش آموزی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

تهیه اطلاعیه و بیانیه توسط دستگاه ها ، نهادها و نهادهای مردمی جهت حضور مردم در مراسم، برگزاری نشست های بصیرتی در شهرک ها و پایگاه های نظامی و انتظامی و حوزه های مقاومت و مساجد و همچنین تبیین و روشنگری با امام جماعت مساجد جهت سخنرانی در روز 9 دی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان از جمله تصمیمات اعضا در این نشست بود.

بر اساس این گزارش مقرر شد اداره کل آموزش و پرورش استان در صبحگاه مدارس برنامه روشنگری به همین مناسبت داشته باشد و نیز نیروهای مسلح حضور پرشوری را در مراسم داشته باشند.

برگزاری همایش هئیت های مذهبی در روز دوشنبه 10 دی ماه، اعلام قرائت اطلاعیه مراسم در قبل از خطبه های نماز جمعه سراسر استان، اعزام مبلغین برای بصیرت افزایی توسط قرارگاه خاتم اوصیاء، حضور طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر استان در مراسم، اعزام طلاب و اساتید حوزه علمیه به روستاها و شهرهای استان برای بصیرت افزایی و هماهنگی جهت حضور ساکنان روستاهای شهرستان بوشهر در مراسم از دیگر مصوبات ستاد بزرگداشت نهم دی در استان بود.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44720

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین