جمعه 7 بهمن سال 1401 Fri, 27 Jan 2023 20:57:02 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 77317       تاریخ : 1401/06/13 16:40
توضیح دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره یک شایعه

توضیح دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره یک شایعه

دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی انتشار برخی شایعات درباره مشاور یکی از وزرا، اطلاعیه ای را صادر کرد.

 

به گزارش مبشرین، دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی انتشار برخی شایعات درباره مشاور یکی از وزرا، اطلاعیه ای را صادر کرد که بدین شرح است:

 

بسمه تعالی
چند روزی است انتشار خبر برخورد با مشاور یکی از وزرا موجب پخش شایعات و بهانه‌ای برای دروغ و نفرت پراکنی دشمنان در میان مردم شریف و متدین گردیده است.
به علت عدم ارتباط موضوع با دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، در ابتدا بنابر موضع‌گیری خاصی نبود؛ امّا با گذر زمان و ادامه شایعه‌سازی ها، بیان نکات زیر ضروری به نظر می رسد:


اولاً؛ شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان مرجعیّت معظم نیست بلکه از منسوبین برادر مکرّم ایشان می‌باشد.


ثانیاً؛ وی هیچ گونه ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچ گاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است.


ثالثاً؛ انتساب افراد به بزرگان نه باعث تأیید آنهاست و نه مایه محدودیت؛ بلکه هر کس بر حسب شرایط و توانمندی‌های خود و بر طبق قوانین می بایست به کار گرفته شود و پاسخگوی اعمال خود باشد.
سزاوار است اگر کسی قصد بهره‌برداری از انتصاب به بیت مرجعیت یا دفتر معظم له را نمود از وی پذیرفته نشود و مراتب جهت اقدام مقتضی به اطلاع این دفتر رسانده شود.


رابعاً؛ انتظار می‌رود مسئولین نظارتی و قضایی به عنوان مرجع تشخیص و تصمیم گیری نسبت به این اتهامات و موارد مشابه دیگر که دشمنان به شایعه پراکنی علیه بزرگان دین و انقلاب می‌پردازند به روشنگری و تنویر افکار عمومی بپردازند تا در این شرایط سخت اعتماد و اعتقادات مردم شریف و متدین به بازی گرفته نشود.


کلام آخر اینکه عزت به دست خداست و کینه ورزان و دشمنان دین و این ملت در طول تاریخ سعی در مخدوش کردن مقدّسات و چهره اولیاء و بزرگان و تضعیف اعتقادات مردم داشته‌اند؛ اما همیشه دست قدرت خدا برتر از سعی باطل آنها بوده است و دشمنان و ایادی آنان، هرگز راه به جایی نبرده‌اند.
از خداوند متعال نصرت و پیروزی ملت شریف ایران و مسلمانان جهان را بر تمامی دشمنان و مستکبران و فتنه‌انگیزان مسئلت داریم.


والسلام علیکم و رحمة الله
دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
۱۳ شهریور ۱۴۰۱

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=77317

نظـــرات شمـــا


سال 1400سال 1400