در بیانیه نمایندگان ادیان الهی در مجلس مطرح شد؛
اهانت به قرآن در سوئد؛ اقدامی ضد اندیشه و جنایت فرهنگی
نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد، تأکید کردند: اهانت به قرآن کریم، اقدام ضد اندیشه، ضد اخلاق و ضد بشری مدعیان آزادی بیان است که تحت حمایت استکبار جهانی، رژیم غاصب صهیونیستی و ایادی غرب در کشور سوئد و با حمایت مقامات این کشور، انجام می‌شود.
كدخبر: 78461
1403/02/16

 

به گزارش مبشرین، نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای، اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

اقدام ضد اندیشه، ضد اخلاق و ضد بشری مدعیان آزادی بیان در اهانت به قرآن کریم که تحت حمایت استکبار جهانی، رژیم غاصب صهیونیستی و ایادی غرب در کشور سوئد که با حمایت مقامات این کشور انجام می‌شود، یک جنایت فرهنگی است.

مقامات سوئدی که مسبب ایجاد این جنایت بوده‌اند باید از این قبیل اقدامات علیه مقدسات اسلامی و بشری دست برداشته و با عذرخواهی از تمام مسلمانان و موحدان، جهان درصدد جبران آن برآیند.

اهانت به قرآن، هتک فضیلت انسانیت و اخلاق است و دولت سوئد در این اقدام شرم‌آمیز، آزادی بیان را به مسلخ برد. تکرار زنجیره‌ای این اهانت‌ها در کشورهای غربی، نشانه‌ برنامه‌ریزی‌های پنهان جریان‌های ضددینی در اسلام‌ستیزی است، که این نشان از استیصال غرب و کارنامه سیاه خود که نشان از اسلام‌هراسی در آن مثل روز روشن بوده که طبعا اقدامات دین‌ستیز و جنون‌آمیز با شعارهایی همچون آزادی بیان، پرده از صورت کریه و دستان ناپاک مستکبرین عالم برداشته و ضمیر شیطانی آنان را رسوا کرده و در آینده نیز خواهد کرد.

ما نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی ایران این اقدام جنایتکارانه هتک حرمت به قرآن کریم را محکوم می‌کنیم و نیز نفرت و انزجار خود را از این تصمیم شوم و عمل کوردلانه اعلام کرده و اقدام قاطعانه تمام نهادهای بین‌المللی در تقابل با اینگونه رفتارهای مذبوحانه و جریحه‌ دار کردن عواطف برادران و خواهران مسلمان را خواستاریم و از همه آزادی خواهان جهان می‌خواهیم در کنار مسلمانان با سیاست پلید توهین به همه مقدسات و نفرت‌پراکنی مقابله کنند.

روبرت بگلریان، نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران

همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده کلیمیان ایران

اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان ایران

آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران

شارلی انویه تکیه، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران

 

منبع: