پایان مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان در دبی
ششمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان «شیخه بنت فاطمه» در دبی شامگاه دیروز چهارشنبه، ۱۳ مهر به کار خود پایان داد.
كدخبر: 78355
1401/07/13

به گزارش مبشرین به نقل از خبرگزاری رسمی امارات(وام)، مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شیخه فاطمه بنت مبارک، دیروز، ۱۳ مهرماه با حضور  ۹ شرکت‌کننده، ششمین دوره خود را که در انجمن فرهنگ و علم در دبی  برگزار شد، به پایان رساند.

ششمین مسابقه جایزه قرآن دبی ویژه بانوان با حضور نمایندگانی از ۱۳۶ کشور جهان و جوامع مسلمان از روز شنبه، نهم مهرماه آغاز به کار کرده بود.

ابراهیم محمد بوملحه، رئیس کمیته مسئول برگزاری این مسابقات و اعضای کمیته و بلال البدور، رئیس شورای انجمن فرهنگ و علوم و تعدادی از مسئولان و مهمانان و جمعی از همراهان متسابقین و مردم عادی در این مراسم حضور داشتند.

در نوبت صبح از آخرین روز برگزاری این مسابقات، رمله محمد سید الفاضل، از کشور موریتانی در رشته حفظ با روایت ورش از نافع در برابر هیئت داوران حاضر شد و ساده جعفر از بوروندی، جویریه موتسی از اوگاندا و زمزم اوس از رواندا هم در رشته حفظ با روایت حفص از عاصم به رقابت پرداختند و آمنه ابراهیم هم در حفظ شرکت کرد.

در نوبت عصر هم حفصه حامسو بوبکر، از نیجر در رشته حفظ به روایت قالون و زلیخا دیفیس از آفریقای جنوبی، عائشه واغی از کنگو و مریم جارجو از گامبیا به روایت حفص از عاصم رقابت کردند.

احمد صابر عبدالهادی، عضو کمیته داوری این مسابقه نیز در پایان مراسم از برگزاری موفق این دوره از مسابقات به عنوان یکی از شاخه‌های مسابقه جایزه بین‌المللی قرآن کریم دبی ابراز خرسندی کرد.

کمیته برگزاری این مسابقه همچنین نمایشگاهی از تصاویر فعالیت‌های دوره‌های قبل این مسابقه را در حاشیه مراسم تدارک دیده بود که در آن تصاویری از برگزیدگان دوره‌های قبل و عکس‌های یادگاری آنها در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داشت.

در پایان این مراسم از رئیس و اعضای کمیته داروان هم با هدایای نقدی و غیرنقدی تقدیر شد.

هنوز نتایج نهایی این مسابقات و اسامی برگزیدگان نهایی اعلام نشده است.

آزمون‌های اولیه این مسابقات از ۳۰ سپتامبر، هشتم شهریور برگزار شده بود و فعالیت‌های مسابقه از روز شنبه اول اکتبر،‌ نهم مهر ۲۰۲۲ آغاز و تا دیروز چهارشنبه ۵ اکتبر (۱۳ مهرماه) ادامه داشت. مراسم اختتامیه هم ۷ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۵ مهر ماه) برگزار خواهد شد.

مشاور فرهنگی حاکم دبی از شروط شرکت در این مسابقه گفته بود که یکی از شرایط این است که داوطلب نباید بیش از ۲۵ سال سن داشته باشد و باید قرآن کریم را به طور کامل با تجوید حفظ کرده باشد.

وی افزود: به نفر اول مبلغ ۲۵۰ هزار درهم تعلق می‌گیرد. نفرات برگزیده دوم تا دهم هم به ترتیب ۲۰۰ هزار، ۱۵۰ هزار، ۶۵ هزار، ۶۰ هزار، ۵۵ هزار، ۵۰ هزار، ۴۵ هزار، ۴۰ هزار و ۳۵ هزار درهم جایزه دریافت خواهند کرد.

به گفته بوملحه از نفرات یازدهم به بالا هم افرادی که امتیاز ۸۰ درصد و بالاتر را کسب کنند هر کدام ۳۰ هزار درهم و افرادی که امتیاز ۷۰ درصد تا ۷۹ درصد را کسب کنند هر کدام ۲۵ هزار درهم و افرادی که امتیاز ۶۹ درصد یا کمتر را کسب کنند هر کدام مبلغ ۲۰ هزار دریافت خواهند کرد./ایکنا

منبع: