دوشنبه 31 شهریور سال 1399 Mon, 21 Sep 2020 22:06:05 GMT
کد خبر : 54151       تاریخ : 1399/05/13 24:01
توسعه مسجدالحرام از گذشته تا امروز + عکس

توسعه مسجدالحرام از گذشته تا امروز + عکس

شهرداری مکه مکرمه دو تصویر از مسجدالحرام را در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرده و به پیشرفت توسعه این مکان مقدس طی سال‌های گذشته پرداخته است.

به گزارش مبشرین به نقل از «الیوم السابع»، شهرداری مکه مکرمه با انتشار تصویری قدیمی از مسجدالحرام و تصویر کنونی این مسجد در شبکه اجتماعی توئیتر، توسعه اطراف آن را طی سالیان گذشته به نمایش گذاشته است.
 
یک روز پس از انتشار تصاویر قدیم و جدید مسجدالحرام در توئیتر، دو تصویر دیگر از مسجد خیف در منا نیز در توئیتر منتشر شد که نشان‌‌دهنده شکل قدیمی و جدید این مسجد و میزان توسعه آن است.
 
مسجد خیف در جنوب منطقه منا و نزدیک جمره کوچک قرار دارد و یکی از مساجد مکه مکرمه به شمار می‌رود. در موسم حج شمار زیادی از حجاج به این مسجد می‌روند و در آن نماز به جا می‌آورند و یکی از فضیلت‌های این مسجد آن است که از ابن عباس روایت شده که «هفتاد پیامبر در مسجد خیف نماز به جا آورده‌اند.»
 
در حالی که اماکن مقدس مکه مکرمه و مدینه منوره در طول تاریخ دستخوش تغییرات و توسعه بسیار شده، کتابخانه ملی ملک فهد با ارائه تصاویر آرشیوی بسیار قدیمی، تصاویر کمیابی از مراسم حج و اماکن مقدس عربستان را ارائه کرده است.
 
یکی از این تصاویر کمیاب مربوط به مدینه منوره در سال ۱۸۸۱ میلادی و دیگری تصویری از حجاج در مشعر مناست و در زیر آن نوشته شده: «کوه‌های بلند مکه مشعر منا را در آغوش می‌گیرد و میهمانان خداوند رحمان در طول ایام تشریق در این مکان بیتوته می‌کنند.»
 
تصویر دیگری نیز از منظره کلی مدینه منوره وجود دارد که مناره‌های مسجدالنبی(ص) و ساختمان‌های قدیمی این شهر در سال ۱۹۲۷ میلادی را نشان می‌دهد و همچنین تصاویر تاریخی دیگری مربوط به رسیدن حجاج بیت‌الله الحرام از طریق راه‌های زمینی، دریایی و هوایی در حج سال ۱۹۵۳ میلادی نشان داده شده است.
 
توسعه مسجدالحرام از گذشته تا حال + عکس
 
توسعه مسجدالحرام از گذشته تا حال + عکس
 
توسعه مسجدالحرام از گذشته تا حال + عکس

  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54151

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین