دوشنبه 13 مرداد سال 1399 Mon, 03 Aug 2020 18:55:41 GMT
کد خبر : 53315       تاریخ : 1399/04/13 00
 توزیع غذای گرم میان نیازمندان بوشهری در میلاد با سعادت امام رضا (ع)

توزیع غذای گرم میان نیازمندان بوشهری در میلاد با سعادت امام رضا (ع)

به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا (ع) آیین‌ها و مراسم ویژه‌ای در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار که در این راستا با همکاری خیران و اداره کل اوقاف و امور خیریه غذای گرم میان نیازمندان در نقاط مختلف استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، همزمان با میلاد با سعادت امام رضا(ع) استان بوشهر غرق در شادی و شور بود و مردم ولایت‌مدار استان بوشهر از طریق فضاهای مجازی و حقیقی برنامه‌های متنوعی را در نقاط مختلف برگزار کردند.

با توجه به وضعیت قرمز استان بوشهر در شیوع کرونا امسال جشن میلاد امام رضا(ع)  در راستای مقابله با ویروس کرونا بیشتر از طریق فضای مجازی برگزار شد که مردم ولایت‌مدار استان بوشهر از این مراسم‌ها استقبال توجهی کردند.

حضور خادمان آستان قدس رضوی در برنامه‌های دهه کرامت

در چهاردهمین سال جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، خادمان آستان قدس رضوی به منظور شرکت در برنامه‌های دهه کرامت به استان بوشهر سفر کردند.

در ایام دهه کرامت، مردم ولایت‌مدار استان بوشهر پذیرای خادمان حرم رضوی(ع) در برگزاری آیین‌ها و مراسم گوناگون از جمله تجلیل از مدافعان جبهه سلامت، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مراسم‌های گوناگونی در جای جای استان در قالب کاروان زیر سایه خورشید بودند.

توزیع غذا میان نیازمندان  از دیگر برنامه‌های دهه‌ پربرکت کرامت بود که با همکاری خیران و اداره کل اوقاف و امور خیریه غذای گرم میان نیازمندان در نقاط مختلف استان بوشهر توزیع شد.

اجرای طرح شمیم کرامت در استان بوشهر

همچنین همزمان با دهه کرامت، طرح شمیم کرامت ازطریق مرکز افق امامزادگان استان بوشهر برگزار و افراد مستمند و آسیب دیده از ویروس کرونا مورد حمایت معیشتی قرار گرفتند.

 در سالروز ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) خادمان آستان قدس رضوی با آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

در این دیدار امام جمعه بوشهر با تبریک  میلاد با سعادت امام رضا(ع) و قدردانی از تلاش خادمان آستان قدس رضوی در برپایی مراسم‌های دهه کرامت اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار استان بوشهر توجه، ارادت و علاقه خاصی به ائمه اطهار(ع) از جمله امام رضا(ع) دارند و در این به این امام همام عشق می‌ورزند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر نقش خادمان حرم رضوی درترویج سبک زندگی امام رضا(ع) گفت: خادمان آستان قدس رضوی هر سال با حضور خود در نقاط مختلف کشور از جمله استان بوشهر نقش مهم و تاثیرگذاری در انتقال آموزه‌های امام رضا(ع) دارند که خدمات آنان در خور تحسین و سپاس است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با تاکید بر بهره جستن از سیره عملی امام رضا(ع) تصریح کرد: امام رضا(ع) عظمتی وصف‌ناشدنی دارد و  بهره جستن از سیره این امام دل را جلا می‌دهد و ظلمت‌ها را می‌زداید.

جشنواره زیرسایه خورشید همزمان با دهه کرامت با 230 برنامه فرهنگی، هنری و اجتماعی در 10 شهرستان استان بوشهر در فضای مجازی و حقیقی با رعایت نکات بهداشتی و با همکاری  خادمان حرم رضوی و تشکل مردمی برگزار شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53315

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین