دوشنبه 16 تیر سال 1399 Mon, 06 Jul 2020 14:02:09 GMT
کد خبر : 44651       تاریخ : 1397/09/27 10:37:53
۴۵ هزار جلد کتاب بین کتابخانه‌های مساجد استان بوشهر توزیع شد

۴۵ هزار جلد کتاب بین کتابخانه‌های مساجد استان بوشهر توزیع شد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر از توزیع ۴۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه های مساجد شهرستان‌های استان خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، علیرضا پولاد صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد ۴۵ هزار جلد کتاب ویژه گروه سنی کودکان، نوجوانان و عمومی در قالب بیش از هزار و ۳۵۰ عنوان کتاب به کتابخانه های مساجد ۱۰شهرستان بوشهر توزیع و ارسال شده است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در ادامه با اشاره به اینکه ۱۴۰ کتابخانه مخزن دار کانونی در سطح استان بوشهر فعالیت می کنند، افزود: ۵۲ درصد از کتابخانه مخزن دار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر کتابخانه مخزن دار روستایی هستند.

وی ترویج فرهنگ مطالعه در میان جوانان و نوجوان را یکی از اهداف این حرکت بزرگ فرهنگ برشمرد و بیان کرد: ترویج فرهنگ مطالعه و علم آموزی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود و لذا نقش مطالعه در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه مؤثر است.

پولاد در پایان با اشاره به اینکه دین اسلام به کتاب و کتابت عجین شده است، عنوان کرد: کتابخوانی دروازه پیشرفت و راه توسعه فرهنگی است و بدین منظور می بایست برنامه‌ریزی فرهنگی برای ترویج کتابخوانی در تمامی نقاط شهری و روستایی کشور صورت گیرد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44651

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین