چهارشنبه 20 آذر سال 1398 Wed, 11 Dec 2019 07:56:11 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44614       تاریخ : 1397/09/26 10:36:47
جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در بندر دیر برگزار شد
با حضور پرشور مردم؛

جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در بندر دیر برگزار شد

همزمان با میلاد یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام حسن عسکری(ع) آیین جشنی در بندر دیر برگزار شد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، امام جمعه موقت بندر دیر در آیین جشن میلاد امام حسن عسکری(ع)  اظهار داشت:بهترین زمان برای آشنایی افراد با سیره و روش ائمه اطهار(ع) دوران کودکی است .

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی با بیان اینکه والدین باید بازی های آموزنده به فرزندان خود آموزش دهند،افزود:اگر از همین دوران کودکی بتوانیم بازی های خوب و متناسب با شأن یک بچه شیعه به فرزندانمان آموزش دهیم قطعا در روحیه و زندگی آینده آنها تأثیر مثبت دارد.

وی با تأکید بر لزوم پیاده سازی عملی سیره ائمه اطهار علیهم السلام در زندگی، عنوان کرد:شیعه واقعی کسی است که  در عمل از رفتار امامان الگو برداری و در مسیر آنها حرکت کند.

امام جمعه موقت بندر دیر یاد آور شد:امروز ما که ادعای انتظار امام زمان(عج) را داریم باید با مراقبت از نفس خود کاری بکنیم که در راستای ظهور ایشان باشد.

وی گفت:اگر در زندگی خود انصاف به خرج دهیم و در برخورد با دیگران اخلاق حسنه داشته باشیم آن وقت خود امام زمان(عج) به سراغ ما می آید.

در ابتدای این مراسم جشن که در مسجد امام حسن عسکری(ع) برگزار شد؛ تعدادی از نوجوانان با اجرای مشاعره رضوی جمعیت حاضر  را به وجد آوردند و صلوات های مکرر حضار گواه این مهم بود.

در بخشی دیگری از برنامه ، گروه سرود مسجد المهدی(عج) وابسته به واحد تعلیم و تربیت بسیج حوزه  قدس دیر سرودی زیبا در وصف امام حسن عسکری(ع) اجرا کردند.

در بخش پایانی این مراسم نیز یکی از مداحان اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام در شأن پدر بزرگوار امام زمان(عج) مولودخوانی کرد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44614

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین